Radom - Region Radomski - Województwo Radomskie

Grójec
Warka
Bialobrzegi Kozienice
Nowe Miasto Pionki
Opoczno Przysucha Radom Zwolen
Szydlowiec
Ilza Lipsko
Skarzysko

AGLOMERACJA RADOMSKA ?
Czy nie warto zastanowić się nad budową aglomeracji, w skład której weszłyby miasta Radom, Pionki i Skaryszew oraz położone najbliżej Radomia gminy Jastrzębia, Jedlnia, Jedlinsk, Kowala, Orońsko, Pionki, Skaryszew, Wolanów ? Potencjał demograficzny takiej jednostki byłby znaczny (ponad 325 tys mieszkanców - m.in Radom 227,3 tys., Pionki 20 tys., gm. i miasto Skaryszew 13,2 tys. - dane GUS VI.2005r), co ułatwiałoby starania o fundusze unijne na realizację dużych inwestycji w dziedzinie infrastruktyry komunikacyjnej.
Na takim rozwiązaniu zyskałby nie tylko Radom i postulowany obszar aglomeracyjny ale cały Region.
ODBUDUJMY KOLEJ WASKOTOROWA W REGIONIE
     Co może równać się z urokami przejażdżki kolejka wąskotorową? Kiedyś w Regionie było kilka takich kolejek. Dziś niestety niewiele z nich zostało. Są jednak tacy, którzy starają sie je przywrócić do życia. Pomóc w odbudowie możesz i Ty. Wąskotorowe kolejki mogą stać się jedną z największych atrakcji turystycznych Regionu.
więcej ...


POLECAMY:
Diecezja Radomska
Pionki oficjalnie
Radom oficjalnie
Gry PC


NAPRAWA REFORMY ADMINISTRACYJNEJ A REGION RADOMSKI
   Jest prawie pewne, że w obecnej kadencji parlamentu wadliwie skrojona w 1998r struktura województw będzie zmieniana. Zbyt wiele bowiem dysproporcji w szansach rozwoju dużych polskich miast owa reforma wyrządziła, aby obecny podział administracyjny mógł dalej funkcjonować.
więcej ...

Region:   Komunikacja i transport   W obiektywie   Z historii Regionu   Leksykon miast   Parlamentarzyści Regionu   Katalog stron WWW   Publikacje   Archiwum    Pogoda    Narzędzia:   Wyszukiwarki   Downloads    O serwisie:   Startuj z nami   Dodaj do ulubionych   Autorzy   Banner  

INFORMACJE Z REGIONU:
RADOM (20.09.2006)
KOLEJNE TEEFONY RWT PRZEKAZANE DO GALERII DZIEDZICTWA KULTUROWEGO
Kolejne stare telefony produkcji radomskiej RWT trafiły wczoraj do Galerii Dziedzictwa Kulturowego Miasta Radomia. Przekazali je wspólnie Sebastian Pawłowski, Kanclerz radomskiego Bractwa Rowerowego, oraz Jakub Kluziński, prezes Stowarzyszenia Kocham Radom, inicjatorzy akcji odtworzenia kolekcji telefonów RWT.
/staropolanin/
czytaj więcej ...
RADOM (19.09.2006)
DZIEN BEZ SAMOCHODU W RADOMIU
Już 22 września obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Zapraszamy serdecznie!
/pitagor/
czytaj więcej ...
WARKA (19.09.2006)
KONCERT 'REAKTOR' 2
30.09.2006 w Warce odbędzie się kolejny z cyklu koncertów promujących młode zespoły z okolicy na jednej scenie z zespołami o większym doświadczeniu.
/isoxazolidine/
czytaj więcej ...
RADOMSKIE, PIOTRKÓW (19.09.2006)
MOCNE POPARCIE DLA DROGI EKSPRESOWEj S8/S12
Porozumienie samorządowców, parlamentarzystów i organizacji pozarządowych z województw łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego w sprawie przebiegu dróg ekspresowych S8 i S12 podpisano na spotkaniu, jakie odbyło się 18 września w Piotrkowie Trybunalskim. Stanowisko zostało przesłane na ręce Jarosława Kaczyńskiego Premiera Rządu RP.
/nitka/
czytaj więcej ...
RADOM (18.09.2006)
ODTWARZACZE MP3 I INNE NAGRODY DO WYGRANIA W NOWYM KONKURSIE PROEKOLOGICZNYM
Już po raz trzeci w tym roku PUH Radkom sp. z o.o. organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Radomia i okolicznych gmin pt. 'Zbieramy surowce z Radkomem, bo czyste środowisko jest naszym domem'.
/p-miekus/
czytaj więcej ...
RADOMSKIE (15.09.2006)
RAZEM ZMIENMY ROZKŁAD JAZDY PKP NA LEPSZY!
Zależy Ci na dobrym skomunikowaniu kolejowym z innym miastami Polski? Chcesz bez przesiadki i w krótkim czasie dojechać do celu?
/pitagor/
czytaj więcej ...
RADOMSKIE (14.09.2006)
NOWE DZIAŁANIA NA RZECZ DROGI EKSPRESOWEJ S8/S12
Zdecydowane poparcie dla utrzymania przebiegu drogi ekspresowej S8 (stanowiącej przedłużenie trasy S12 w kierunku zachodnim) przez Piotrków i Bełchatów wyraziło Stowarzyszenie 'Kocham Radom'. 'Wydawałoby się, że to arteria oddalona od nas o wiele dziesiątek kilometrów. A jednak jest niezwykle ważna dla Radomia i Regionu Radomskiego' - powiedział nam Prezes Stowarzyszenia 'KR' Jakub Kluziński.
/nitka/
czytaj więcej ...
RADOMSKIE (31.08.2006)
RADOM POPIERA ZDECYDOWANIE STANOWISKO BEŁCHATOWA I PIOTRKOWA W SPRAWIE S8
'Prezydent Radomia poparł stanowisko Bełchatowa i Piotrkowa w sprawie drogi ekspresowej S8' - usłyszelimy dziś od Pani Rzecznik Ryszardy Kitowskiej. Z odsieczą spieszą również radomscy internauci.
/staropolanin/
czytaj więcej ...
RADOM (30.08.2006)
BEZPŁATNE BADANIA KARDIOLOGICZNE
W piątek 8 września, w ramach Akcji Profilaktyczno - Diagnostycznej "Servier dla Serca", odwiedzi Radom Kardiologiczna Poradnia Servier, w której zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z badań z zakresu profilaktyki kardiologicznej.
/jdk/
czytaj więcej ...
Starsze materiały dostepne są w ARCHIWUM REGIONALNYM


WESPRZYJ RESTAURACJE ZABYTKOWEGO CMENTRZA EWANGELICKIEGO!
   Cmentarz o ogromnej wartości zabytkowej, miejsce spoczynku wielkich Radomian takich jak Hoppen, Tochtermann, Karsch, Wickenhagen jest w tragicznym stanie. Renowacja każdego z przepięknych nagrobków to dziesiątki tysięcy złotych. Ale parafii ewangelickiej, która z trudem wiąże koniec z końcem nie stać samodzielnie na żadne inwestycje. Pomóżmy!
   Dzieło pomocy zapoczątkowali rok temu uczniowie Zespołu Szkół Elektroniczych. Uporządkowali teren cmentarza, uzbierali nieco pięniędzy. To jednak nadal kropla w morzu potrzeb. Każda złotówka jest na wagę złota. Wpłać choc kilka złotych!. Najwyżej nie pójdziesz wieczorem na piwo. To żadna cena.
Poniżej podajemy numer konta, na która można wpłacac pieniądze:

Parafia Ewangelisko-Augsburska
PKO BP I oddział w Radomiu
23 1020 4317 0000 5602 0112 0211

A oto lista osób/instytucji, które odpowiedziały na nasz apel i dokonały wpłaty na konto parafii ewangelickiej:

- Radomir Jasiński
- Mateusz Gotkiewicz
- 'Stowarzyszenie Kocham Radom'
- Dominik Pawlak

Wpłać jeszcze dziś kilka złotych i daj nam znać - umieścimy Cię na tej chwalebnej liście ...


? ? ?


WSPÓŁPRACUJEMY Z SERWISAMI:
W Radomiu
Radomskie wędrówki regionalne
Iłża Moje Miasto
Teraz Iłża
Nowe Miasto Nieoficjalnie
Pionki Info
Pionki Net
Serwis Pionki
Radomskie Inwestycje
Radom Killer
Nasz Radom
Portal Siennienski


NEWSLETTER
   Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach pojawiających się na naszej stronie wpisz poniżej swój adres e-mail a następnie kliknij przycisk 'zamawiam':


- kontakt z redakcją -
Wszystkie zamieszczone materiały są własnością autorów serwisu.
Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez stosownej zgody jest ZABRONIONE.