Radom - Region Radomski - Województwo Radomskie

Grójec
Warka
Bialobrzegi Kozienice
Nowe Miasto Pionki
Opoczno Przysucha Radom Zwolen
Szydlowiec
Ilza Lipsko
Skarzysko

AGLOMERACJA RADOMSKA ?
Czy nie warto zastanowić się nad budową aglomeracji, w skład której weszłyby miasta Radom, Pionki i Skaryszew oraz położone najbliżej Radomia gminy Jastrzębia, Jedlnia, Jedlinsk, Kowala, Orońsko, Pionki, Skaryszew, Wolanów ? Potencjał demograficzny takiej jednostki byłby znaczny (ponad 325 tys mieszkanców - m.in Radom 227,3 tys., Pionki 20 tys., gm. i miasto Skaryszew 13,2 tys. - dane GUS VI.2005r), co ułatwiałoby starania o fundusze unijne na realizację dużych inwestycji w dziedzinie infrastruktyry komunikacyjnej.
Na takim rozwiązaniu zyskałby nie tylko Radom i postulowany obszar aglomeracyjny ale cały Region.
ODBUDUJMY KOLEJ WASKOTOROWA W REGIONIE
     Co może równać się z urokami przejażdżki kolejka wąskotorową? Kiedyś w Regionie było kilka takich kolejek. Dziś niestety niewiele z nich zostało. Są jednak tacy, którzy starają sie je przywrócić do życia. Pomóc w odbudowie możesz i Ty. Wąskotorowe kolejki mogą stać się jedną z największych atrakcji turystycznych Regionu.
więcej ...


POLECAMY:
Diecezja Radomska
Pionki oficjalnie
Magistrala kolejowa nr-8


NAPRAWA REFORMY ADMINISTRACYJNEJ A REGION RADOMSKI
   Jest prawie pewne, że w obecnej kadencji parlamentu wadliwie skrojona w 1998r struktura województw będzie zmieniana. Zbyt wiele bowiem dysproporcji w szansach rozwoju dużych polskich miast owa reforma wyrządziła, aby obecny podział administracyjny mógł dalej funkcjonować.
więcej ...

Region:   Komunikacja i transport   W obiektywie   Z historii Regionu   Leksykon miast   Parlamentarzyści Regionu   Katalog stron WWW   Publikacje   Archiwum    Pogoda    Narzędzia:   Wyszukiwarki   Downloads    O serwisie:   Startuj z nami   Dodaj do ulubionych   Autorzy   Banner  

INFORMACJE Z REGIONU:
RADOM, WARSZAWA (6.12.2006)
RADOMIANIE W WARSZAWIE
7 grudnia, czyli zwyczajowo w pierwszy czwartek miesiąca, odbędzie się kolejne spotkanie Stowarzyszenia Radomian w Warszawie.
/jdk/
czytaj więcej ...
RADOM (1.12.2006)
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGANARYTOWYCH
PPUH Radkom sp. z o.o. od 27 listopada do 14 grudnia organizuje bezpłatną, selektywną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, takich jak stare meble, lodówki, pralki itp.
/isoxazolidine/
czytaj więcej ...
RADOMSKIE (17.11.2006)
TRWAJA PRACE NA MAGISTRALI RZESZOW-KOLBUSZOWA-TARNOBRZEG-RADOM
Projekt kompleksowej modernzacji magistrali kolejowej z Rzeszowa przez Strachowice, Skarżysko i Radom do Warszawy pojawił się w ubiegłym roku.
/isoxazolidine/
czytaj więcej ...
RADOM (15.11.2006)
'MISTERIUM DZWIEKU'
Promocja płyty "Misterium Dzwieku" poświęconej pamięci radomskich robotników z czerwca 1976 roku odbędzie się w niedzielę, 19 listopada o godz.14.00 w kościele Jezuitów Warszawie.
/rg/
czytaj więcej ...
RADOM (5.11.2006)
BIERZMY SZACHY
Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Radomiu www.radom.pl , Uczniowski Klub Sportowy "ROSZADA" przy Katolickim Centrum Młodzieży "ARKA" (www.arka.xpx.pl www.virgo.net.pl/szachy) organizują w Radomiu imprezę pod nazwą "Bicie rekordu Guinnessa w szachach" w kategorii największej ilości uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów grających jednocześnie w szachy w jednym mieście. Szachiści - uczniowie rozegrają minimum jedną partię szachów w dniu 8 listopada br. w każdej szkole osobno.
/M.Niedzwiecki/
czytaj więcej ...
GARBTKA-LETNISKO (28.10.2006)
PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
W dzisiejszej rzeczywistości ekonomicznej podejmuje się wiele działań, aby poprawić warunki funkcjonowania obiektów szkolnych. Jednym z takich projektów jest koncepcja utworzenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce - Letnisku Lokalnego Centrum Informacji Turystycznej.
/bj/
czytaj więcej ...
RADOM (27.10.2006)
KOCHAM RADOM :-)
Stowarzyszenie 'Kocham Radom' zaprasza wszystkich radomian na macz charytatywny 'Słoneczny Dom Dziecka' vs Stowarzyszenie 'Kocham Radom'. Mecz odbędzie się 28. 10. 2006 o godz. 18:00 na boisku ze sztucznś trawś przy ul. Narutowicza. Na meczu zbierane będś pieniśdze na dom dziecka.
A już 5 listopada (niedziela) w klubie 'G2' o godz. 15:30 koncert pt. 'Rockowy Radom'. Gwiazdś koncertu bedzie Szymon Wydra & Carpe Diem.

/jdk/
czytaj więcej ...
RADOM (27.10.2006)
JEST PIERWSZA SCIEZKA ROWEROWA!
Rowerzyści radomscy mają powód by świętować. Oto dobiega końca budowa ścieżki rowerowej przy ul. Toruńskiej.
/pitagor/
czytaj więcej ...
PIONKI (14.10.2006)
MODERNIZACJA DWORCA PIONKI ZACHODNIE TRWA
Prace są w pełnym toku. Ekipy budowlane zrealizowały już znaczną częśc robót - m.in podwyższenie peronów i wymianę ich nawierzchni.
/mihek/
czytaj więcej ...
RADOM (05.10.2006)
DUZE IMPREZY KULTURALNE
Nadchodzi seria dużych imprez kulturalnych w Radomiu.
/isoxazolidine/
czytaj więcej ...
Starsze materiały dostepne są w ARCHIWUM REGIONALNYM


WESPRZYJ RESTAURACJE ZABYTKOWEGO CMENTRZA EWANGELICKIEGO!
   Cmentarz o ogromnej wartości zabytkowej, miejsce spoczynku wielkich Radomian takich jak Hoppen, Tochtermann, Karsch, Wickenhagen jest w tragicznym stanie. Renowacja każdego z przepięknych nagrobków to dziesiątki tysięcy złotych. Ale parafii ewangelickiej, która z trudem wiąże koniec z końcem nie stać samodzielnie na żadne inwestycje. Pomóżmy!
   Dzieło pomocy zapoczątkowali rok temu uczniowie Zespołu Szkół Elektroniczych. Uporządkowali teren cmentarza, uzbierali nieco pięniędzy. To jednak nadal kropla w morzu potrzeb. Każda złotówka jest na wagę złota. Wpłać choc kilka złotych!. Najwyżej nie pójdziesz wieczorem na piwo. To żadna cena.
Poniżej podajemy numer konta, na która można wpłacac pieniądze:

Parafia Ewangelisko-Augsburska
PKO BP I oddział w Radomiu
23 1020 4317 0000 5602 0112 0211

A oto lista osób/instytucji, które odpowiedziały na nasz apel i dokonały wpłaty na konto parafii ewangelickiej:

- Radomir Jasiński
- Mateusz Gotkiewicz
- 'Stowarzyszenie Kocham Radom'
- Dominik Pawlak

Wpłać jeszcze dziś kilka złotych i daj nam znać - umieścimy Cię na tej chwalebnej liście ...


? ? ?


WSPÓŁPRACUJEMY Z SERWISAMI:
W Radomiu
Radomskie wędrówki regionalne
Iłża Moje Miasto
Teraz Iłża
Pionki Info
Pionki Net
Serwis Pionki
Radomskie Inwestycje
Radom Killer
Nasz Radom
Portal Siennienski
Portal Wierzbicki


NEWSLETTER
   Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach pojawiających się na naszej stronie wpisz poniżej swój adres e-mail a następnie kliknij przycisk 'zamawiam':


- kontakt z redakcją -
Wszystkie zamieszczone materiały są własnością autorów serwisu.
Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez stosownej zgody jest ZABRONIONE.