Radom - Region Radomski - Województwo Radomskie

Grójec
Warka
Bialobrzegi Kozienice
Nowe Miasto Pionki
Opoczno Przysucha Radom Zwolen
Szydlowiec
Ilza Lipsko
Skarzysko

NAPRAWA REFORMY ADMINISTRACYJNEJ A REGION RADOMSKI
   Jest prawie pewne, że w obecnej kadencji parlamentu wadliwie skrojona w 1998r struktura województw będzie zmieniana. Zbyt wiele bowiem dysproporcji w szansach rozwoju dużych polskich miast owa reforma wyrządziła, aby obecny podział administracyjny mógł dalej funkcjonować. Mówiąc krótko: całkowicie nie przystaje on do szczytnej idei zrównoważonego rozwoju kraju.
Zobacz co to oznacza dla Ziemi Radomskiej ...


ODBUDUJMY KOLEJ WASKOTOROWA W REGIONIE
     Co może równać się z urokami przejażdżki kolejka wąskotorową? Kiedyś w Regionie było kilka takich kolejek. Dziś niestety niewiele z nich zostało. Są jednak tacy, którzy starają sie je przywrócić do życia. Pomóc w odbudowie możesz i Ty. Wąskotorowe kolejki mogą stać się jedną z największych atrakcji turystycznych Regionu.
więcej ...


POLECAMY:
Diecezja Radomska
Pionki oficjalnie
Gry PC
'Z biegiem szyn'
'Puławy Info'

Region:   Komunikacja i transport   W obiektywie   Z historii Regionu   Leksykon miast   Katalog stron WWW   Publikacje   Archiwum    Pogoda    Narzędzia:   Wyszukiwarki   Downloads    O serwisie:   Startuj z nami   Dodaj do ulubionych   Autorzy   Banner  

INFORMACJE Z REGIONU:
RADOMSKIE (9.11.2005)
CO NOWEGO W TEMACIE KORYTARZA TRANSPORTOWEGO W-Z ?
Rozpoczeły się prace ziemne przy budowie nowego wjazdu do Radomia z trasy nr 12. Niestety nadal nie jest pewne czy będzie to realizacja cząstkowa w postaci jednej jezdni, czy też kompleksowa - w układzie dwujezdniowym.
/jdk/
czytaj więcej ...
GRÓJEC (4.11.2005)
GRÓJECKA GRUPA ROWEROWA
Powstała w sierpniu br i obecnie skupia 10 osób. Nie jest grupą zawodową. Skupia ludzi chcących na dwu kółkach zwiedzać Nasz Region.
/isoxazolidine/
czytaj więcej ...
RADOMSKIE (4.11.2005)
MODERNIZACJA MAGISTRALI KOLEJOWEJ WARSZAWA-RADOM-KIELCE PRIORYTETEM NARODOWEGO PLANU ROZWOJU
Modernizacja magistrali kolejowej Warszawa-Radom-Kielce znalazła się na liście priorytetowych inwestycji infrastrukturalnych, jakie będą realizowane w najbliższych latach przy wsparciu środków europejskich.
/jdk/
czytaj więcej ...
RADOM (3.11.2005)
ZADUSZKI NA KAZIMIERZU
Stowarzyszenie 'Rwańska 7' organizuje w Radomiu kolejną imprezę na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Tym razem będą to 'Zaduszki na Kazimierzu'.
/gazela/
czytaj więcej ...
RADOMSKIE (31.10.2005)
SIEC DROGOWA POLSKI - GŁOS ZIEMI RADOMSKIEJ
Najwyższy czas aby Ziemia Radomska bardziej zdecydowanie zabrała głos w toczącej się od przynajmniej kilkunastu lat, gorącej dyskusji na temat rozwoju sieci dróg ekspresowych i autostrad w Polsce. Tym bardziej, że inni pracują nad tym tematem intensywnie, co widać na przykładzie działań zmierzających do usunięcia z Narodowego Planu Rozwoju drogi ekspresowej S12 Wrocław-Piotrków-Radom-Lublin.
/isoxazolidine/
czytaj więcej ...
PIONKI (31.10.2005)
MIEJSKA LIGA PIŁKI HALOWEJ
Rusza kolejna, czwarta już edycja Pionkowskiej Ligi Piłki Halowej. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji wzięło udział ponad 350 zawodniików w 32 drużynach.
/ca/
czytaj więcej ...
RADOM (31.10.2005)
FOSA MIASTA KAZIMIERZOWSKIEGO
Ostatnio pojawił się projekt zrekonstruowania dawnej, Kazimierzowskiej fosy miejskiej. Projekt ten nie jest jednak wytworem wybujałej fantazji, ale pilną koniecznością wynikającą z właściwości fizycznych gruntów na których posadowiony jest Kazimierzowski Radom.
/staropolanin/
czytaj więcej ...
RADOM (24.10.2005)
SPOTKANIE KLUBU RADOMIANINA POZYTYWNIE ZAKRECONEGO
W ostatnią sobotę, w 'Antykwarni' przy ul. Rwanskiej miało miejsce kolejne już spotkanie Klubu Radomianina Pozytywnie Zakręconego.
/jdk/
czytaj więcej ...
RADOM (24.10.2005)
KONCERT HARLEM GOSPEL CHOIR
Harlem Gospel Choir po raz kolejny wystąpi w Polsce. W Radomiu koncert odbędzie się 02 grudnia 2005r. w Sali Koncertowej UM. Trasa obejmuje koncerty w 16 dużych polskich miastach - oprócz Radomia m.in w Gdansku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
/ca/
czytaj więcej ...
RADOM (24.10.2005)
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNAROWOWA WSB
Wyższa Szkoła Biznesu im. bp. Jana Chrapka w Radomiu podpisała dwie umowy międzynarodowe dotyczące współpracy naukowo technicznej oraz pedagogicznej. Partnerami WSB w tej współpracy jest Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franko we Lwowie oraz Instytut Podkarpacki im. M. Gruszewskiego, Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem we Lwowie.
/maki/
czytaj więcej ...
RADOMSKIE (20.10.2005)
JEST SZANSA NA PRZYWRÓCENIE POCIAGU POSPIESZNEGO LUBLIN-RADOM-ŁÓDZ!
Jak ustaliliśmy podczas telefonicznej rozmowy z pracownikami s-ki 'Przewozy Regionalne' przywrócenie tego pociągu było bardzo poważnie brane pod uwagę podczas konstruowania rozkładu jazdy na rok przyszły. I mimo, że projekt tego rozkładu już jest przygotowany, to jego kształt nie jest ostateczny i możliwe są jeszcze zmiany.
/isoxazolidine/
czytaj więcej ...
NOWE MIASTO NAD PILICA (20.10.2005)
105 LAT OSP NOWE MIASTO
Jednostka OPS w Nowym Mieście Nad Pilicą ma już 105 lat. Uroczystości rocznicowe zbiegły się w czasie z oddaniem do użytku nowej strażnicy.
/staropolanin/
czytaj więcej ...
RADOM (18.10.2005)
BUDOWA ZACHODNIEGO WLOTU Z TRASY S12 CORAZ BLIŻEJ
Coraz bliżej początku prac nad budowa nowego, zachodniego wjazdu do Radomia w ciągu trasy S12. W miejscu gdzie dziś jeszcze rosną chaszcze niebawem powstanie kolejny odcinek tej jakże ważnej dla Regionu arterii.
/gregory z radomia/ /isoxazolidine/
czytaj więcej ...
Starsze materiały dostepne są w ARCHIWUM REGIONALNYM


WSPIERAJMY INICJATYWY
NA RZECZ REGIONU
     Są ludzie, którzy nie siedzą z założonymi rękoma, tylko zakasują rękawy i podejmują różne ciekawe inicjatywy, żeby w Radomiu i Regionie żyło nam się lepiej. Odwiedz ich serwisy WWW i włącz sie do działania!
Klub Radomianina Pozytywnie Zakręconego
Bractwo Rowerowe
Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych
Fundacja 'Dr Clown'


? ? ?


WSPÓŁPRACUJEMY Z SERWISAMI MIEJSKIMI:
Iłża Moje Miasto
Lipsko Nieoficjalnie
Nowe Miasto Nieoficjalnie
Pionki Info
Miasto Pionki
Pionki InterZpin
Radom Killer


NEWSLETTER
   Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach pojawiających się na naszej stronie wpisz poniżej swój adres e-mail a następnie kliknij przycisk 'zamawiam':
'isoxazolidine'    'drrad'
Wszystkie zamieszczone materiały są własnością autorów serwisu.
Kopiowanie i jakiekolwiek inne wykorzystanie bez stosownej zgody jest ZABRONIONE.