Radom - Region Radomski - Województwo Radomskie

     
      
Miasta regionu
Białobrzegi   -   Drzewica   -   Grójec   -   Iłża   -   Kozienice   -   Lipsko   -   Mogielnica   -   Nowe Miasto nad Pilicą   -   Opoczno   -   Pionki   -   Przysucha   -   Radom   -   Skaryszew   -   Skarżysko-Kamienna   -   Starachowice   -   Szydłowiec   -   Wąchock   -   Warka   -   Wyśmierzyce   -   Zwoleń
Aglomeracja radomska
   Czy nie warto zastanowić się nad budową aglomeracji, w skład której weszłyby miasta Radom , Pionki i Skaryszew oraz położone najbliżej Radomia gminy Jastrzębia, Jedlnia, Jedlinsk, Kowala, Orońsko, Pionki, Skaryszew, Wolanów?
   Potencjał demograficzny takiej jednostki byłby znaczny (ponad 325 tys mieszkanców - m.in Radom 227,3 tys., Pionki 20 tys., gm. i miasto Skaryszew 13,2 tys. - dane GUS VI.2005r), co ułatwiałoby starania o fundusze unijne na realizację dużych inwestycji w dziedzinie infrastruktyry komunikacyjnej infrastrukturalnych.
   Na takim rozwiązaniu zyskałby nie tylko Radom i postulowany obszar aglomeracyjny ale cały Region.
INFORMACJE Z REGIONU
Regionalny port lotniczy - dobre wieści na koniec roku
2007-12-09 Radomir Jasiński
Trwa seria dobrych wieści w temacie portu lotniczego w Radomiu-Sadkowie, który w założeniu ma obsługiwać Region Radomski, południowe Mazowsze oraz województwo świętokrzyskie.
więcej...
Międzynarodowa komunikacja kolejowa wraca na tory regionu radomskiego
2007-11-28 Andrzej Lewandowski
Na razie w symbolicznym wymiarze. Ale liczy się początek. Przez Radom pojedzie wagon bezpośredni relacji Kraków-Moskwa, który będzie doczepiony do składu pociągu 'Jadwiga' rel. Kraków-Terespol.
więcej...
Są konkrety w temacie nowych przeystanków kolejowych w Radomiu
2007-11-22 Radomir Jasiński
Jak podało Biuro Przygotowania Inwestycji PKP PLK, znane są już szczegółowe informacje dotyczące koncepcji budowy nowych przystanków kolejowych w Radomiu. Przypomnijmy, że projekt budowy takowych przy okazji modernizacji magistrali nr8 zgłosiło Stowarzyszenie 'Kocham Radom'.
więcej...
Wojewoda pomoże zlikwidować bubel pt "nowe logo Radomia"?
2007-11-14 Radomir Jasiński
Do Wojewody wpłynął wniosek jednego z radomian o uchylenie uchwały Rady Miasta Radomia w sprawie nowego logo.
więcej...
Dnia Karola Szymanowskiego
2007-11-09 Agnieszka Okupska
Radomska Orkiestra Kameralna ma zaprasza na festiwal 'My splendid isolation' organizowany w ramach Dni Karola Szymanowskiego.
więcej...
Spotkanie 'Radomian w Warszawie'
2007-11-04 Wojciech Janicki
Najbliższe spotkanie Stowarzyszenia Radomian w Warszawie odbędzie się w czwartek 8 listopada o godz. 19, w restauracji "Pod Retmanem", ul. Bednarska 9 (Mariensztat).
więcej...
Mistrzostwa świata w Kozienicach
2007-10-23 Renata Maj
Wojskowe Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Przełajowym będą odbywać się w Kozienicach w dniach 25-28 października 2007.
więcej...
XIII Spotkanie z nauką
2007-10-23 Paweł Błach
Najbliższa impreza z cyklu 'spotkanie z nauką' odbędzie się 25.X.2007 (czwartek) w kawiarni 'Dekada' przy ul.Rwańkiej 10. Początek o godzinie 10.
więcej...
Mizerne dotacje unijne dla regionu z programu 'Infrastruktura i Środowisko'
2007-10-19 Radomir Jasiński
Jak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego znana jest już lista projektów kluczowych realizowanych w ramach sektora środowisko. Niestety za sprawą słabego zaangażowania parlamentarzystów PiS z regionu radomskiego dostaniemy jedynie śladowe środki na inwestycje choc inni otrzymają krocie.
więcej...
IV Ogólnopolski Turniej Szachowy 'Odwaga Miłość Pokój' w Radomiu
2007-10-07 Marek Niedźwiecki
Turniej zostanie rozegrany w dniach 27.10 i 28.10.2007r. Jego organizatorami są Kuria Diecezji Radomskie i Uczniowski Klub Sportowy 'Roszada', przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Domu Kultury 'Borki'.
więcej...

strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

szukaj:
w informacjach
w archiwum
w katalogu www
Pod naszym patronatem


Co nowego w Regionie?
   Aby szybko otrzymywać informacje o nowościach pojawiających się na naszej stronie można zaabonować nwesletter. Aby to zrobić kliknij tutaj.
- redakcja portalu-

telewizja przemysłowa rybnik

echodnia.eu :: radomskie, swiętokrzyskie, podkarpackie - wiadomoœci.